PFA

Výsledky mládeže a komentáře trenérů (1. - 7.4)

Starší dorost

SK KLATOVY – POVLTAVSKÁ   3:8 (0:4)

Trenér M. Fafejta: „Zápas v Klatovech jsme zvládli jak herně, tak bodově na výbornou. Důležité tři body k záchraně v soutěži. Pochválit musím celé mužstvo.“

Branky: 3x Hajnal (1x z pen.), 2x Andronikov, Zrůst, Kirchberger, Sumarta.

Sestava: Kotrba - A. Bartoš, L. Charvát, M. Müller (46. Bosmans), Zrůst - Sumarta (82. M. Fafejta), Břečka, Hajnal, Břicháček (46. Šolc) - Andronikov (82. Stehlík), Kirchberger (63. Jindra). Trenéři: M. Fafejta st. a V. Müller.

Mladší dorost

SK KLATOVY – POVLTAVSKÁ   1:9 (1:2)

Trenér V. Müller: „V prvním poločase jsme podali jeden z nejhorších výkonů v sezóně, přesto jsme šli do šaten s vedením 1:2. Po změně stran přišlo zlepšení a rychle jsme rozhodli o našem vysokém  vítězství. Konec zápasu jsme po vyloučení Fojtů dohrávali v oslabení.“

Branky: 4x J. Obermajer, 3x M. Fafejta, Bechný a A. Vomáčko.

Červená karta: Fojtů.

Sestava: Hanzlík - Š. Lutonský, M. Müller, Fojtů, Stehlík (64. Brabenec) - F. Hejnic – Bechný, M. Fafejta, Tretyakov (64. Andronikov), A. Vomáčko - Obermajer. Trenéři: V. Müller a M. Fafejta st.

Starší žáci U15

FK JUNIOR STRAKONICE – POVLTAVSKÁ   1:0 (0:0)

Trenér V. Sladký: „Jako den a noc byl výkon hráčů během několika dní. I přes několik zdravotních nepřítomností hráčů jsme měli tento zápas zvládnout. Soupeř byl lepší pouze v to, že chtěl kombinovat a naši hráči ne. Takže nikterak pohledný zápas se spoustou zbytečně nakopávaných míčů ničím pořádně nezaujal. Naši hráči nepředvedli skoro nic, krom jednoho výpadu se špatným zakončením. Takže první půle 0:0. Druhá, krom našeho zlepšeného desetiminutového úvodu, probíhala zcela podobně. Soupeř se v 67. minutě ujal vedení po chybě v naší obraně křížnou střelou z vápna. Naše družstvo už nedokázalo nijak odpovědět a tak výsledek utkání skončil příznivě pro domácí tým.“

Sestava: M. Zácha - V. Petráš, T. Zácha, J. Chyška, Pytka - Nguyen, Koudelka, Jak. Neumann, Záhora, Vybíral (73. Hedrlín) - Jechoutek (73. Mlčoch). Trenéři: V. Sladký, F. Sladký, vedoucí mužstva: Jin. Neumann.

Starší žáci U14

FK JUNIOR STRAKONICE – POVLTAVSKÁ   1:3 (0:1)

Trenér Holešta: „První čtvrt hodinu jsme měli mizernou a za domácími jsme zaostávali ve všech činnostech což nás na lavičce nenechalo klidnými. Hlavně nám chyběl lepší pohyb. Po té jsme výrazně přidali a podařilo se nám vstřelit i úvodní branku. Ve druhém poločase chtěly Strakonice otočit výsledek, ale naše obrana včele s Kubou Marečkem fungovala spolehlivě. Domácí sice vyrovnali šťastnou brankou, ale my jsme měli z protiútoků celou řadu šancí z nichž dvě jsme zužitkovali a zvítězili. Na podzim jsme s tímto soupeřem prohráli doma vysoko 1:8, ale přes zimu tým slušně potrénoval a hodně se někteří kluci v tomto období zlepšili a proto mohou s tak kvalitním soupeřem sehrát minimálně vyrovnanou partii. Pochválit musím i gólmana Jandourka, který prakticky celou druhou část odchytal s tržnou ránou na noze.“

Branky: 2x Jechoutek a M. Zvěřina.

Sestava: Jandourek - Toman, Papáček, Mareček, Vološyn - M. Zvěřina, Jakoubek (52. Březina), T. Vojtek, Vybíral (23. Holub) - Bašný (59. Doubrava), Jechoutek. Trenéři: Holešta a V. Kunc, vedoucí mužstva: P. Vojtek.

Mladší žáci U13

FC TEMPO PRAHA – POVLTAVSKÁ   6:14

Trenér Ševčík: „Příjemné hodnocení zápasu. Navázali jsme na dobrý výkon z minulého týdne. Do vedení jsme šli již v 6. minutě a postupně jsme soupeři odskakovali gól po gólu. V závěru utkání jsme vstřelili ještě čtyři branky po sobě a nakonec vyhráli velkým rozdílem. Zasloužená výhra nad soupeřem z horní poloviny tabulky.“

Branky: 5x M. Zvěřina, 2x Cebotari, 2x Revík, po 1 Barták, Březina, Kadeřábek a 2x vlastní.

Mladší žáci U12

FC TEMPO PRAHA – POVLTAVSKÁ   8:2

Trenér Zima: „Tentokrát byl soupeř lepší ve všech směrech. Z těží jsme drželi krok do poločasu pak už se plně projevila síla soupeře a zaslouženě vyhrál. Od nás snesou měřítko jenom dva hráči, ostatní se nevyrovnali s kvalitou soupeře a to je málo. Musíme přidat.“

Branky: Hromádka a D. Zima.

Starší žáci B

POVLTAVSKÁ B – SK KAZÍN   0:2 (0:1)

Starší přípravky

A tým hraje krajský turnaj o konečné 7.-12. místo a v úvodním jarním turnaji v Berouně obsadil velmi pěkné 2. místo i když hraje s kluky o rok mladšími oproti ostatním soupeřům: TJ BANÍK ŠVERMOV  6:1, AFK PEČKY  3:1, SK SLANÝ 4:4, ČLU BEROUN 4:0, SK CEMBRIT BEROUN 0:3.

POVLTAVSKÁ  B – SOKOL ZVOLE   15:7

SK OLYMPIE DOLNÍ BŘEŽANY – POVLTAVSKÁ  C   7:6