30. kolo, So 08.06 10:15

Bohemins Praha 1905 B
PFA

Výsledky mládežnických týmů PFA (6.3. - 12.3.)

Do jarní mistrovské soutěže vstoupili v neděli 5. března také naši starší žáci U15 a U14, ale oba týmy utrpěli v Praze na Motorletu na úvod nepříjemný debakl. Překvapení je to zejména u U15, která přezimovala ve své divizní skupině na 1. místě! O týden později oba naše žákovské výběry remizovali v Měchenicích s Admirou Praha. Vstup do soutěže se nevydařil na UMT v Rynholci našemu staršímu dorostu, když jako vedoucí celek soutěže podlehl domácí Hostouni a naopak stejného soupeře ve své věkové kategorii porazil náš mladší dorost.

Starší dorost

SOKOL HOSTOUŇ – POVLTAVSKÁ   3:0 (1:0)

Trenér Holešta: „Za celý podzim jsme nenašli v soutěži přemožitele, teď to přišlo hned v úvodním jarním mistrovském utkání. Měli jsme sice celkově více ze hry i šancí, ale v koncovce jsme naprosto propadli. Citelně nám v této fázi chyběli zraněný Zrůst a Hajnal. V první půli jsme inkasovali ze sporné penalty ve 27. minutě a hned v úvodu druhé z brejkové situace, kdy jsme v útoku až moc snadno ztratili balón padl gól na 2:0. Poté jsme ještě více otevřeli hru a místo vstřelení kontaktní branky jsme dostali třetí. Domácí byli v koncovce produktivní a v tom byl velký rozdíl. Navíc je velká škoda zranění kolene stopera Jakuba Nováka, který nám bude chybět v následujících zápasech.“

Sestava: Kotrba - Wachsmann, Matoušek, J. Novák (32. Šolc), Mrázek - Budil (84. A. Bartoš), Břečka, Kočí, Jindra - Černý (77. Břicháček), Oswald (70. Tesař). Trenéři: Holešta, M.Fafejta a Kotrba st.

Mladší dorost

SOKOL HOSTOUŇ – POVLTAVSKÁ   2:3 (2:2)

Trenér M. Fafejta: “ První mistrovské utkání mladšího dorostu jsme výsledkově zvládli, herně to ale nebylo dobré. Špatná práce s balonem i malý pohyb na tom všem musíme přidat.“

Branky: D.Sumarta, A.Bartoš z pok.kopu, Kotrba

Sestava: Hanzlík - A. Bartoš, Budil, Břečka, Stehlík - Šolc, D. Sumarta, Andronikov, Břicháček - M. Fafejta – Kotrba. Střídali: Bosmans, Jindra, Tichý. Trenéři: M.Fafejta st. a Kotrba st.

Starší žáci U15

SK MOTORLET PRAHA – POVLTAVSKÁ   5:0 (2:0)

Trenér V.Müller: „První jarní zápas jsme odehráli na umělé trávě pražského Motorletu, kde jsme zcela zaslouženě prohráli 5:0. Z naší strany to byl nejhorší výkon, co jsme u týmu. V příštím týdnu nás čeká Admira s kterou musíme předvést podstatně lepší výkon i výsledek.“

Sestava: M. Zácha (75. Hanzlík) - Hejnic, M. Müller, Fojtů, Stehlík – A. Vomáčko (59. M. Novák), D. Sumarta (77. Stárek), Andronikov (77. Hrdlovič), M. Fafejta - Jelínek (75. Lutonský), Brabenec (41. Záhora). Trenéři: V. Müller a Mráz.

POVLTAVSKÁ – FK ADMIRA PRAHA   2:2 (2:2)

Trenér V.  Müller: „První domácí zápas jsme sehráli na těžkém terénu v Měchenicích proti Admiře. Více než fotbal to byl boj. Výsledek 2:2 je pro nás další ztráta, zvláště když jsme ke konci utkání neproměnili pokutový kop.“

Branky: obě Andronikov

Sestava: Hanzlík - Lutonský, M. Müller, Fojtů, Stehlík - A. Vomáčko, D. Sumarta, Andronikov, M. Fafejta, - Hrdlovič, Záhora (55. Jelínek). Trenéři: V. Müller a Mráz.

Starší žáci U14

SK MOTORLET PRAHA – POVLTAVSKÁ   6:1 (3:1)

Trenér Sladký: „V sestavě, do které zasáhla zranění a nemoc, jsme sehráli první jarní mistrovské utkání na Motorletu. Za chladného a větrného počasí jsme nesehráli podařené utkání. Na soupeřovu branku ze 6.minuty jsme sice ještě dokázali povedenou a rychlou akcí odpovědět vyrovnávací brankou na 1:1 ve 13.minutě, ale postupně soupeř přebral iniciativu v utkání. Částečně i vinou zranění a střídání našeho hráče již v 10.minutě utkání a již nás nepouštěli k trvalé kontrole míče velmi aktivním pojetím napadání. Do závěru poločasu jsme obdrželi ještě dvě branky na 3:1. Ani ve druhé části hry se nám nedařilo trvale podržet míč na našich kopačkách a soupeř hru kontroloval. Hráči Motorletu velmi dobře kombinovali a vstřelili ještě další tři branky. Konečný výsledek zápasu vyzněl jednoznačně v náš neprospěch.“

Branka: Hedrlín

POVLTAVSKÁ – FK ADMIRA PRAHA   1:1 (1:0)

Trenér Sladký: „Hrál se hodně bojovný zápas, při kterém se vynechávala jakákoliv větší kombinace, z důvodu měkkého a po předchozím zápase hodně nerovného terénu. Při hodně kombinované sestavě našeho družstva, doplněné o hráče mladší kategorie, měl více šancí i hru pod svojí kontrolou převážně soupeř. Naše družstvo využilo rychlého protiútoku v 5. minutě ke vstřelení vedoucí branky a v několika situacích i se štěstím udrželo náskok do konce poločasu. Ve druhé části se obraz hry nezměnil. Naši hráči soustředěně bránili, podnikali rychlé protiútoky a soupeř nevyužil svých šancí, které si dokázal vypracovat. Až 67. minutě po našem nedorozumění uprostřed pole soupeř svou šanci dokázal využít a vyrovnal na konečných 1:1. I přes soupeřův závěrečný tlak se výsledek již nezměnil.

Branka: Záhora

Ostatní mládežnická družstva začnou svoje mistrovské soutěže později.