PFA

Výsledky mládežnických týmů PFA (16. - 21.5.)

Starší dorost

POVLTAVSKÁ – FK PŠOVKA MĚLNÍK   3:3 (2:3)

Trenér Holešta: „Do utkání jsme vstoupili aktivně a hned v jeho úvodu jsme neproměnili velkou šanci. Hosté se po naší nedůslednosti při bránění uvnitř vápna dostali v rozmezí sedmi minut do dvougólového vedení a v 26. minutě přidali střelou ze střední vzdálenosti již třetí branku. My jsme se do přestávky vrátili znovu do hry, kdy jsme snížili na rozdíl jednoho gólu. Ve druhém poločase jsme si vytvořili tlak, ale vyrovnat se nám přes několik velkých příležitostí nedařilo. To vyšlo až zásluhou Lukáše Charváta, kterého jsme ze stoperu vysunuli až na hrot a on dokázal chytrou brankou srovnat skóre. V závěru jsme mohli strhnout ještě vedení na naši stranu, ale také mohli inkasovat po individuálních chybách v obranné fázi.“

Branky: Frőhlich, Černý, L. Charvát.

Sestava: Pokorný - Budil, L. Charvát, Mrázek, Jindra - Wachsmann, Břečka, Kočí, Frőhlich - Černý, Oswald. Trenéři: Holešta, M. Fafejta, Kotrba.

Mladší dorost

POVLTAVSKÁ – FK PŠOVKA MĚLNÍK   1:3 (1:2)

Trenér M. Fafejta: „V oslabené sestavě jsme utkání nezvládli a někteří hráči mě k přístupu v něm zklamali.“

Branka: D. Sumarta.

Sestava: Hanzlík - Hrdlovič, A. Bartoš, Budil, Jindra - Břicháček, Břečka, D. Sumata, Pokorný - M. Fafejta, Bosmans. Střídali: Tichý, Sucharda, L. Charvát. Trenér: M. Fafejta st.

Starší žáci U15

POVLTAVSKÁ – 1.FK PŘÍBRAM   4:0 (3:0)

Hráno ve středu 17.5. 2023

Trenér V. Müller: „Dohrávka s Příbramí se nám povedla, soupeře jsme nepustili během zápasu do vážnější šance, své příležitosti jsme využili a zvítězili 4:0.“

Branky: 2x A.Vomáčko a 2x M. Fafejta.

Sestava: Zácha - Hejnic, M. Müller, Fojtů, Stehlík - Brabenec (71. Hrdlovič), D. Sumarta, M. Fafejta, A. Vomáčko (71. Š. Lutonský) - Záhora, J.Petschl (76. Stárek). Trenéři: Mráz a V. Müller.

POVLTAVSKÁ – FC TEMPO PRAHA   0:1 (0:0)

Trenér V. Müller: „Zápas s Tempem byl přímý souboj o první místo v tabulce. Oba týmy si vytvořili několik šancí, my jsme bohužel ani jednu nevyžili, Tempo jednu ano a odváží si tak tři body. Takových zápasů bychom potřebovali v sezóně více.“

Sestava: M. Zácha - Hejnic (75. Hrdlovič), M. Müller, Fojtů, Stehlík - Brabenec, D. Sumarta, M. Fafejta, A. Vomáčko - Záhora, Andronikov. Trenéři: Mráz a V. Müller.

Starší žáci B

TJ SOKOL HOLUBICE – POVLTAVSKÁ „B“   1:5 (1:3)

Branky: 4x Stehlík, J. Petschl.

Starší žáci U14

POVLTAVSKÁ – 1.FK PŘÍBRAM   3:5 (3:1)

Trenér Sladký: „Středeční dohrávaný zápas ve Štěchovicích nám v úvodním poločasu vyšel na výbornou. I přesto, že soupeř byl herně lepší vyšly nám postupně tři rychlé útoky a bylo to 3:0. Soupeř dokázal jednou brankou snížit na 3:1. Ve druhém poločase nás soupeř začal herně přehrávat ve středu hřiště a střílet branky z příležitostí, které nedokázal v první části proměňovat. Vstřelil čtyři branky a otočil výsledek na konečných 3:5.“

Branky: Slanec, J. Petschl, Koudelka.

POVLTAVSKÁ – FC TEMPO PRAHA   0:2 (0:0)

Trenér Sladký: „Nedělní utkání s dalším silným soupeřem jsme odehráli i přes nepříznivý výsledek velmi soustředěně a odpovědně. Soupeř nás byl herně lepší, ale odpovědným a aktivním přistupováním k soupeři jsme Tempu nedovolili využít žádnou brankovou příležitost. A když ani náš tým žádnou svoji šanci neproměnil skončil poločas výsledkem 0:0. Krátce po začátku druhé půle jsme dostali branku po tečované  střele z dálky zpoza vápna - 0:1. Stále jsme však hráli odpovědně dozadu a podnikali rychlé protiútoky před soupeřovu branku, ale řešení a zakončení jsme měli špatné. Druhou branku jsme inkasovali před koncem utkání po nedorozumění v obraně.“

Mladší žáci

SK OLYMPIE DOLNÍ BŘEŽANY – POVLTAVSKÁ   1:2 (1:1)

POVLTAVSKÁ „B“ – volno

Starší přípravky

POVLTAVSKÁ „A“ – odehrála krajský mistrovský turnaj v Příbrami na Spartaku a obsadila 2. místo za výsledky:  SPARTAK PŘÍBRAM  5 : 1,  OLYMPIE DOLNÍ BŘEŽANY  3 : 1,  CEMBRIT BEROUN  1 : 2,  SK SLAVIA JESENICE  6 : 4,  MFK DOBŘÍŠ  5 : 1.

POVLTAVSKÁ „B“ – SOKOL ZVOLE   11:3

POVLTAVSKÁ „C“ – FK MNÍŠEK p.B.   18:4

Mladší přípravky

Naše družstvo A vyhrálo bez ztráty bodu turnaj v Mníšku pod Brdy a stejně se dařilo i B družstvu, které rovněž bez ztráty bodu vyhrálo turnaj ve Štěchovicích.