PFA
FC Přední Kopanina

Příprava., So 13.7.2024 10:00

PFA6
FC Přední Kopanina0

PFA

29. kolo, So 1.6.2024 10:15

FK Motoret Praha1
PFA2

PFA

30. kolo, St 29.5.2024 18:00

Bohemins Praha 1905 B4
PFA0

FK Dukla Praha B

28. kolo, Pá 24.5.2024 18:00

PFA2
FK Dukla Praha B0

PFA

27. kolo, So 18.5.2024 18:00

FC Slavia Karlovy Vary1
PFA2

FC Viktoria Plzeň B

26. kolo, Ne 12.5.2024 17:00

PFA2
FC Viktoria Plzeň B1

PFA

25. kolo, So 4.5.2024 14:30

FK Robstav2
PFA4

SK Slavia Praha B

19. kolo, St 1.5.2024 17:00

PFA0
SK Slavia Praha B5

PFA

24. kolo, So 27.4.2024 10:30

SK Dyn. Č. Budějovice ..1
PFA3

FK Loko Vltavín

23. kolo, Ne 21.4.2024 17:00

PFA0
FK Loko Vltavín1

SK Újezd Praha 4

Příprava., So 20.07 10:00

PFA
SK Újezd Praha 4

SK Sparta Kolín

Příprava., So 27.07 10:00

PFA
SK Sparta Kolín

SK Sokol Brozany

Generálka., So 03.08 10:30

PFA
SK Sokol Brozany

SK Petřín Plzeň

1. kolo, Ne 11.08 17:00

PFA
SK Petřín Plzeň

Trenéři mládeže Povltavské hodnotí skončenou sezonu 2023/24

Trenéři mládeže Povltavské hodnotí skončenou sezonu 2023/24

Starší dorost U19 – Česká divize - 12. místo  9-8-13  69:65   35 bodů

Trenér Michal Fafejta

Jaká je (ne)spokojenost s výsledky a výkony vašeho týmu v právě skončené sezóně?

Na podzim jsem byl s výsledky spokojený, deváté místo a dvacet jedna bodů bylo hodně slušné na nováčka soutěže. Druhá polovina soutěže mě hodně zklamala přístupem k tréninkům a zápasům. S účastí na trénincích jakou hráči měli je pomalu zázrak, že jsme soutěž zachránili. Přesto se v týmu našel hráč Jiří Hajnal, který vyhrál tabulku střelců s dvaceti čtyřmi brankami.

Které utkání se asi nejvíce povedlo a naopak?

Nejvíce se nám povedlo utkání opět proti Klatovům, které jsme vyhráli 3:8. Klatovy byl soupeř, který nám seděl. Nejhorší zápas celé sezóny jsme odehráli na Střední škole Plzeň, kde jsme prohráli 7:2 a někteří hráči ho odehráli bez zájmu.

Jak hráči v průběhu sezony trénovali a kde?

Trénovali jsme třikrát týdně. Jednou v Měchenicích společně s mladším dorostem a dvakrát ve Hvozdnici s muži,,B". Přístup k tréninkům byl na podzim slušný, na jaře hrůzostrašný.

Jakou měla soutěž úroveň?

Hráli jsme dorosteneckou divizi U19 skupinu A. Soutěž svoji kvalitu určitě má. Mužstva tam byla vyrovnaná, každý mohl porazit každého. Snad jenom Písek byl o něco napřed a s přehledem soutěž vyhrál.

Trenérské přání do budoucna?

Ať se daří všem týmům Povltavské jako tento rok, který byl podle mě hodně úspěšný. Já osobně se těším na změnu. Od nové sezóny povedu mladší dorost a na tuto výzvu se moc těším.

Mladší dorost U17 – Česká divize – 1. místo  25-1-4 130:33   76 bodů

Trenér Viktor Müller

Jaká je spokojenost s výsledky a výkony vašeho týmu v právě skončené sezoně?

Soutěž jsme vyhráli, takže s výsledky a výkony jsme spokojeni. Na jaře jsme ztratili pouze tři body při domácí prohře s Malše Roudné, jinak jsme byli stoprocentní. Musím ocenit charakter týmu, díky kterému jsme dokázali zvítězit i v zápasech ve kterých jsme nebyli lepší.

Které utkání se asi nejvíce povedlo a naopak?

Dobrý zápas jsme odehráli s Petřínem Plzeň a pak po taktické stránce jsme dobře zvládli souboj o první místo na jaře doma s SKP České Budějovice. Asi jediný zápas kde bylo vidět, že soupeř chtěl vyhrát víc než my bylo proti Malše Roudné.

Jak jste v průběhu sezóny trénovali a kde?

K zápasům a tréninkům využíváme hřiště v Měchenicích. Zimní období jsme byli ve Štěchovicích, kde jsme měli kondiční tréninky i posilovnu a pak jsme dojížděli na UMT do Radotína a do Zvole.

Popište soutěž a její kvalitu, kterou se jste hráli?

Soutěž je poměrně vyrovnaná, až na 2, 3 mužstva na chvostu tabulky. Největšími soupeři byli SKP Č.B., Petřín Plzeň, Malše Roudné.

Trenérské přání do budoucna?

Největším přáním je, aby se PFA podařilo postavit tréninkové centrum, které klubu hrozně chybí. Nakonec chci poděkovat svým kolegům za spolupráci během celé sezóny.

Starší žáci U15 – Česká divize – 7. místo  14-5-11   66:74   47 bodů

Trenér Václav Sladký

Jaká je spokojenost s výsledky a výkony vašeho týmu v právě skončené sezoně?

Sedmé místo ve vyrovnaném vývoji podzimní i jarní části soutěže = částečná spokojenost. Spokojenost s udržením soutěže, ale nespokojenost s umístěním. Během roku došlo ke zbytečným ztrátám bodů v utkáních, které jsme měli zvládnout zřejmě asi dvanáct bodů. Což by bylo umístění na pátém místě soutěže. Na výsledcích se negativně podepsala zranění, ale hlavně v jarní části přípravy přijímačky na střední školy a paradoxně i vítězství na turnaji ve Francii.

Které utkání se asi nejvíce povedlo a naopak?

Mezi nejvíce povedená utkání bych zařadil domácí s Příbramí 6:1 a s Benešovem 5:4 a venkovní i přes prohru 0:1 na Motorletu. Vysloveně nezvládnutá dvojutkání s Doubravkou 1:1 a 0:2 a venkovní V Benešově 0:9 a v Rokycanech 1:5.

Jak jste v průběhu sezóny trénovali a kde?

Trénovali jsme třikrát v týdnu na hřišti ve Hvozdnici krom zimního období. Kvůli absenci hřiště s umělou trávou v oddíle jsme trénovali v posilovně v Davli, v tělocvičně v Čisovicích a na malé UMT ve Zvoli.

Popište soutěž a její kvalitu, kterou se jste hráli?

Soutěž je náročná z hlediska tlaku. Na kategorii U15 záleží, jestli soutěž další rok budou hrát čtyři mladší ročníky. Je fyzicky, silově i technicky náročná. Tak čtyři silné týmy tvoří top a to Příbram, Písek, Motorlet, Benešov a mají nejvyrovnanější kádry v soutěži. Převážně vysoké, silově i technicky vybavené hráče s kvalitním zázemím pro trénování a plynulým doplňováním družstev. Pak silný střed, kde jsou individuality a ostatní hráči z nich těží a je na nich založena hra celých týmů a který dokáže první čtyřku obírat o body. My to doháníme vůlí, bojovností a individuální výkonností. A pak asi dva nebo tři slabší týmy. Jako tým mě zaujali Benešov a Klatovy, které se neustále snažili hrát s míčem na noze i přes nepříznivý vývoj utkání.

Trenérské přání do budoucna?

Každoročně kvalitní dvacetičlenný technicky vyrovnaný kádr hráčů.  Vhodné a odpovídající zázemí v jednom místě na zimní přípravu v našem oddíle. Klidnou a bezstarostnou sezónu.

Starší žáci U14 – Česká divize – 9. místo  14-3-13   89:84   45 bodů

Trenér Karel Holešta

Jaká je (ne)spokojenost s výsledky a výkony vašeho týmu v právě skončené sezóně?

Spokojenost je určitě na místě. Vždyť po úvodních šesti odehraných zápasech jsme byli bez bodů a se skórem 6:38. Trénovali jsme dost poctivě, zvedli jsme se fyzicky i trochu herně a na podzim udělali třináct bodů. Zlom si myslím, že nastal v zimě a i když podmínky pro trénování nebyly ideální, hodně jsme toho naběhali, naposilovali, sehráli řadu těžkých přípravných zápasů, plus důležité bylo soustředění v Heřmanicích v Podještědí. Proto jsme na jaře získali třicet dva bodů při skóre 55:30 což je pro kluky, kteří si všichni bez výjimky prošli jen okresním přeborem mladších žáků hraného na půlce hřiště určitě úspěchem.

Které utkání se asi nejvíce povedlo a naopak?

Na podzim mělo zklamalo utkání v Malši Roudném, kdy jsme za silného větru vedli již 4:1 a nakonec z toho byla pouze remíza 4:4. Určitě na jaře potěšily skalpy předních týmů divizní skupiny jako jsou SKP České Budějovice, Benešova či remízy na Motorletu nebo v Písku. 

Jak hráči v průběhu sezony trénovali a kde?

Trénovali jsme pravidelně třikrát týdně ve Štěchovicích a v zimní přípravě na malé umělce v Davli, v posilovně a v tělocvičně ve Štěchovicích. Docházka až na malé výjimky byla velmi dobrá.

Jakou měla soutěž úroveň?

Divizní soutěž U14 měla celkově velmi kvalitní úroveň, kdy týmy hrající v první polovině tabulky jsou kvalitně trénované, mají proto ideální tréninkové možnosti a navíc mají hodně vyrovnané kádry. Přesto nad všemi vyčníval tým Táborska, který soutěž zcela zaslouženě vyhrál a byla radost se dívat na tento technicky velmi vyspělý celek s jeho herní projevem. Pak tu byl ještě celek Vlašimi, který na divizi absolutně nestačil.

Trenérské přání do budoucna?

Určitě vychovat hráče, kteří se uchytí v budoucnu ve vyšších soutěží. Jako byl například Martin Novák, který mě před několika roky prošel mladším dorostem a je klíčovým hráčem našeho A-mužstva, když nyní zkouší přípravu ve druhé lize. Stejně jako byl Ondra Hodosi, který v současné době hraje divizi v Hřebči. Nebo Maty Matoušek, který hraje stabilně středočeský přebor v našem B-týmu, ale nakoukl již i do našeho áčka. Pak jsou tu další kvalitní hráči jako jsou Jirka Hajnal, Miloš Kotrba, Vašek Bartoš, Jirka Břečka, Martin Budil, Dominik Zrůst, Ondra Wachsmann a další, kteří když budou na sobě hodně pracovat mohou se také prosadit. Klukům ve skončené U14 pracovitost a pokora nechybí, takže čas teprve ukáže.

Mladší žáci U13 – Česká divize – 13. místo  5-2-21  170:363   17 bodů

Trenér Pavel Ševčík

Jaká je spokojenost s výsledky a výkony vašeho týmu v právě skončené sezoně?

Od tohoto mužstva se určitě čekalo více. Výsledky a výkony byli jak na houpačce.
Jednou dobrý výkon mužstva, podruhé zas odevzdaný výkon. Omluvou snad pro toto mužstvo je, že kádr není tak široký a devadesát minut hrací doby pro tak úzký tým je opravdu hodně.

Které utkání se asi nejvíce povedlo a naopak?

Povedlo se utkání na Tempu, kde hráli kluci opravdu dobře. Tento zápas ho měli pod kontrolou od začátku až do konce. Nepovedlo se utkání v Benešově, kde kluci byli o třídu horší.

Jak jste v průběhu sezóny trénovali a kde?

Zimní soustředění proběhlo v Heřmanicích v Podještědí, kde jsme trénovali třikrát denně a myslím, že bylo kvalitní. Jinak tréninky v sezóně jsme měli ve Slapech, ještě společně s U12.

Popište soutěž a její kvalitu, kterou se jste hráli?

Už na podzim jsme se přesvědčili, že divizní soutěž je kvalitní. Prvních sedm mužstev je výkonnostně a hlavně bodově odskočená. Zbývající mužstva soutěže kam patříme i my jsou kvalitou o dost horší.

Trenérské přání do budoucna?

Přání mám, aby kluci ve starších žácích hráli v klidu ve středu tabulky. Věřím, že velké hřiště klukům bude vyhovovat a budou šlapat nejlepším na paty, tak jako se to povedlo letos klukům z U14. V jejich silách to určitě je.

Mladší žáci U12 – Česká divize – 11. místo  9-1-18  104:127   28 bodů

Trenér Petr Zima

Jaká je spokojenost s výsledky a výkony vašeho týmu v právě skončené sezoně?

Spokojenost je tak na půl,  jak už to bývá některé zápasy se povedou lépe a jiné hůře. Byla to první sezona v divizi. Nasbírali jsme zkušenosti a příští věřím, že bude lepší.

Které utkání se asi nejvíce povedlo a naopak?

Nemohu říct, že by se nějaké obzvláště nepovedlo snad jen domácí zápas s Benešovem. Dvanáct gólů od mužstva ze středu tabulky je moc. Z těch povedených mě napadají tři. Rokycany a ABC Braník, kde na podzim jsme u nich smolně prohráli. Na jaře jsme oba doma jasně přehráli a porazili. Ten třetí je zapas v Písku, který hraje o špičku tabulky.  Tam jsme sice nechytili začátek a inkasovali čtyři góly, ale zbývajících šedesát minut jsme už zvládli bez inkasovaného gólu a měli jsme i více ze hry. Kluci si tak dokázali že to jde.

Jak jste v průběhu sezóny trénovali a kde?

Trénujeme ve Slapech,  kde máme výborné podmínky a krásné nové hřiště. Děkujeme starostovi a klukům  co se tam o to starají.

Popište soutěž a její kvalitu, kterou se jste hráli?

Divize je druhá nejvyšší soutěž tak, že kvalitu má myslím dobrou. Jsou tam i divné věci. Hrací doba 3x30 minut a ještě velikost  branek u U13. Z týmů mě zaujali všechny menší kluby v četně PFA, že i ve skromných  podmínkách dokážou hrát tak vysokou soutěž.

Trenérské přání do budoucna?

Do budoucna bychom potřebovali zkvalitnit zimní přípravu, jelikož nemáme umělou trávu a doplnit kádr.

Starší a mladší přípravky

Celkové hodnocení šéftrenéra Lukáše Mráze

V kategorii přípravek se soutěže na republikové úrovni nehrají. A družstvo starší přípravky tak nastupovalo v krajském přeboru, který se hrál turnajovým systémem. Ve své základní skupině po čtyřech turnajích skončilo jen vinou horších vzájemných zápasů s 29 body na třetím místě a v následné skupině o 7.-12. místo pak obsadilo 2. příčku s celkovým ziskem 61 bodů. Naše družstvo tak celkově obsadilo v krajském přeboru 8. místo ze 30 účastníků. Další dvě družstva starší přípravky nastupovala v okresním přeboru a obsadila celkové 5. a 11. místo.

Velkým zážitkem pak byla účast našeho ročníku 2014 na mezinárodním turnaji na Kypru. Chlapci nabrali velmi cenné zkušenosti a také jeden obrovský skalp, když se jim podařilo porazit řecký Olympiakos Pireus a tento výsledek se jistě zapíše do našich kronik. Na tomto turnaji se nám podařilo postoupit ze skupiny, nad naše síly byl ovšem soupeř v osmifinále turnaje, kde také naše cesty skončily.

Dvě družstva v kategorii mladších přípravek pak působila v okresním přeboru, v němž A družstvo suverénním způsobem zvítězilo a jednoznačným způsobem ovládlo i závěrečný finálový turnaj o přeborníka okresu. B družstvo obsadilo konečné 26. místo ze 39 účastníků.

Mimo to si zahrálo několik turnajů i naše družstvo mini přípravek, tedy těch nejmenších fotbalistů, kteří však zatím svou oficiální soutěž nemají.

Závěrem je třeba ještě zmínit obrovský úspěch družstva ZŠ Davle, sestaveného vesměs z hráčů našeho klubu, které vyhrálo celorepublikové finále školních družstev McDonald’s Cup.

Věřme, že i příští soutěžní ročník bude pro naše družstva přípravek minimálně stejně úspěšný.

Tabulka

1. PFA 0 0:0 0
2. TJ Slovan Velvary 0 0:0 0
3. FC Chomutov 0 0:0 0
4. SK Petřín Plzeň 0 0:0 0
5. FK Příbram 0 0:0 0
6. FC Písek 0 0:0 0
7. FK Motoret Praha 0 0:0 0
8. FK Dukla Praha B 0 0:0 0
9. FK Admira Praha 0 0:0 0
10. Bohemins Praha 1905 B 0 0:0 0
11. FK Robstav 0 0:0 0
12. FK Loko Vltavín 0 0:0 0
13. FC Táborsko akademie 0 0:0 0
14. Sokol Hostouň 0 0:0 0
15. SK Dyn. Č. Budějovice B 0 0:0 0
16. FC Viktoria Plzeň B 0 0:0 0
17. TJ Jiskra Domažlice 0 0:0 0
18. XXX 0 0:0 0

Kompletní tabulka

Najdete nás na Facebooku

OBCE
Davle Hvozdnice Měchenice Štěchovice Slapy Bojanovice Buš Petrov

Počet návštěv: 140201
Posledních 30 dnů: 2771 | Posledních 7 dnů: 759 | Poslední den: 75

© 2024 PFA | Všechna práva vyhrazena | povltavskafotbalovaakademie@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne