1. kolo, Ne 11.08 17:00

PFA

Výsledky mládeže a komentáře trenérů (10. - 16.6)

Mladší dorost PFA vyhrál českou divizi!

Senzačního úspěchu dosáhli naši mladší, kteří po středeční výhře nad SKP České Budějovicemi vyhráli s osmibodovým náskokem A skupinu divize! O víkendu navíc ve svém závěrečném mistrovském utkání deklasovali Rokycany 11:1, když se sedmi góly blýskl útočník Honza Obermajer.

Starší dorost

POVLTAVSKÁ – SKP ČESKÉ BUDĚJOVICE   2:2 (1:2) dohrávka se hrála ve středu 12.6. 2024

Trenér M. Fafejta: „V zápase s Českými Budějovicemi nám nevyšel vstup do utkání. Hned v první minutě jsme inkasovali branku. Soupeře to samozřejmě nakoplo a třicet minut nás přehrával. Tlak jsme zvládli bez inkasované branky a naopak Hajnal ve čtyřicáté minutě vyrovnal. Během jedné minuty si však vzal vedení soupeř zpět. Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně a snažili se o vyrovnání. To se nám podařilo v sedmdesáté minutě vyrovnal, kdy svou druhou brankou v zápase srovnal Hajnal. Pět minut před koncem měl opět  Hajnal na hlavě velkou šanci, ale bohužel přestřelil. Nakonec zápas skončil remízou a kluci za bojovnost zaslouží pochvalu.“

Branky: obě Hajnal.

Sestava: Hanzlík . A. Bartoš (77. M. Müller), Břečka, Zrůst, Jindra - Bosmans (66. A. Vomáčko), Šolc (77. M. Fafejta), Ťoupal, Břicháček (61. Tretyakov) - Hajnal, Kirchberger (66. Budil). Trenér: M. Fafejta st.

POVLTAVSKÁ – FC ROKYCANY  nehráno

Soupeř pro údajnou poruchu autobusu se k utkání nedostavil. O výsledku tak rozhodne STK, ale očekává se kontumace ve prospěch našeho týmu.

Mladší dorost

POVLTAVSKÁ – SKP ČESKÉ BUDĚJOVICE   4:0 (2:0) dohrávka se hrála ve středu 12.6. 2024

Trenér V. Müller: „Středeční dohrávku jsme sehráli proti soupeři SKP z Budějovic, který musel zvítězit, aby měl ještě šanci nás sesadit z prvního místa. Začátek zápasu byl z naší strany nervózní, hosté hrozili hlavně z rohů, ale ty jsme dokázali ubránit. Potom už jsme se začali dostávat více do hry a ve třicáté páté minutě jsme se brankou Hejnice ujali vedení 1:0. To nám pomohlo a ještě do poločasu po faulu na Sumartu zvýšil z penalty Obermajer. Druhý poločas jsme hráli z bloku a vyráželi do rychlých protiútoků ze kterých skórovali Obermajer a Vomáčko. Měli jsme ještě několik příležitostí, které jsme nevyužili a tak zápas skončil naším vítězstvím 4:0 čímž jsme si zajistili celkové vítězství v soutěži.“

Branky: 2x J.Obermajer, F. Hejnic a A. Vomáčko.

Sestava: M. Zácha - Brabenec (82. Tretyakov), M. Müller, Budil, Stehlík - F. Hejnic - Bechný, Sumarta (68. A. Vomáčko), Andronikov, M. Fafejta - J. Obermajer,(89. Š. Lutonský). Trenér: V. Müller.

POVLTAVSKÁ – FC ROKYCANY   11:1 (4:0)

Trenér V. Müller: „Poslední zápas sezóny jsme sehráli proti týmu FC Rokycany. Přestože na začátku zápasu jsme nehráli dobře, tak jsem si pak zápas užili a po krásných brankách jsme zvítězili 11:1.“

Branky: 7x J. Obermajer, 2x Andronikov, M. Fafejta a Tarka.

Sestava: Hanzlík (79. M. Zácha) - Š. Lutonský, M. Müller, F. Hejnic, Stehlík (46. Brabenec) - Tarka (46. Andronikov) – M. Fafejta, Sumarta, Tretyakov (46. Bechný), A. Vomáčko (79. Záhora) - J. Obermajer (89. Š. Lutonský). Trenér: V. Müller.

Starší žáci U15

POVLTAVSKÁ – FC ROKYCANY   3:2 (0:1)

Trenér V. Sladký: „Poslední zápas soutěže jsme odehráli ve Štěchovicích. První poločas byl velmi vyrovnaný a odehrával se převážně mezi vápny. Soupeř se dostal ve dvacáté páté minutě do vedení šťastnou brankou. Do druhé půle jsme nastoupili s odhodláním zvrátit výsledek a již ve čtyřicáté šesté minutě vyrovnali a postupně jsme získávali více ze hry. Soupeř sice ještě jednou vedl, ale naši hráči vstřelili dvě branky a zvítězili 3:2.“

Branky: 2x Záhora a Pytka.

Sestava: M. Zácha - V. Petráš, Jak. Chyška, T. Zácha, Špaček - Chaloupka (63. Koudelka), Pytka – Jak. Neumann, Nguyen (65. Slanec) - Deswarte. Trenéři: V. Sladký a F. Sladký, vedoucí mužstva: Jin. Neumann.

Starší žáci U14

POVLTAVSKÁ – FC ROKYCANY   4:1 (2:1)

Trenér Holešta: „Závěrečné mistrovské utkání jsme odehráli proti technicky velmi zdatnému soupeři. Nejprve jsme přestáli jeho neproměněnou penaltu a pak se nám podařilo jít do dvougólového vedení.  Nejprve dal Papáček gól hlavou po rohu a pak se nádherně trefil z dálky od postranní lajny Zvěřina. Hosté měli několik šancí, ale podržel nás brankář Jandourek nebo s nimi naložili špatně. Podobný obraz hry byl i ve druhé půli. Soupeř byl více na balónu, my hráli bojovně a zodpovědně v defenzivě. Oni nastřelili břevno a my hrozili z protiútoků. Dva se nám podařilo proměnit Zvěřinou s Jechoutkem a ke konci další dvě, tři tutovky zazdít. Pro hosty dost krutý výsledek pro nás výsledkově skvělá tečka za nečekaně úspěšnou sezónou v těžké divizní soutěži. Kaňkou je zlomenina paže Vojty Holuba po souboji a nešťastném jeho pádu.“

Branky: 2x M. Zvěřina, Papáček a Jechoutek.

Sestava: Jandourek - Toman, Papáček, Vybíral, Březina - M. Zvěřina (74. Kotora), Jakoubek (60. Doubrava), Mareček (76. V. Lutonský), Vološyn - Jechoutek, Holub (16. Bašný). Trenéři: Holešta a V. Kunc, vedoucí mužstva: P. Vojtek.

Mladší žáci U13

POVLTAVSKÁ – 1.FK PŘÍBRAM   7:16

Branky: 2x Revík, J. Petráš, Cebotari, M. Zvěřina, Březina Jan Chyška.

Mladší žáci U12

POVLTAVSKÁ – 1.FK PŘÍBRAM   1:4 (0:2)

Trenér Zima: „K poslednímu zápasu sezony jsme přivítali silného soupeře hrající o špičku tabulky. Přesto že šíře kádru je neporovnatelná kluci odehráli velmi dobrý zápas a musím je pochválit. Soupeř střídal jednu lepší sedmičku za druhou a my měli na střídání jen tři kluky a o rok mladší i tak jsme odehráli zapas ze ctí a s přijatelný výsledkem. Díky klukům jak se vydali.“

Branka: Šmíd.

Starší žáci B

POVLTAVSKÁ B – FK RUDNÁ   3:5 (1:3)

Branky: Vološyn, Mareček a Papáček.

Starší přípravky

A tým má svoji krajskou mistrovskou soutěž již skončenou

POVLTAVSKÁ  „B“ – vyhrála mistrovský turnaj o konečné 5. – 8. místo v Nučicích za výsledky: SOKOL DOBŘICHOVICE 4:3, VŠENORSKÝ SK 12:2, SK NUČICE/FK DOBŘÍČ 6:1.

POVLTAVSKÁ „C“ – na mistrovském turnaji o konečné  9.-12. místo obsadila 3. místo, když Libčice na turnaj nepřijely. Výsledky PFA „C“: VIKTORIA VESTEC „B“ 2:3, TJ HOSTIVICE 3:11.