PFA
FC Přední Kopanina

Příprava., So 13.7.2024 10:00

PFA6
FC Přední Kopanina0

PFA

29. kolo, So 1.6.2024 10:15

FK Motoret Praha1
PFA2

PFA

30. kolo, St 29.5.2024 18:00

Bohemins Praha 1905 B4
PFA0

FK Dukla Praha B

28. kolo, Pá 24.5.2024 18:00

PFA2
FK Dukla Praha B0

PFA

27. kolo, So 18.5.2024 18:00

FC Slavia Karlovy Vary1
PFA2

FC Viktoria Plzeň B

26. kolo, Ne 12.5.2024 17:00

PFA2
FC Viktoria Plzeň B1

PFA

25. kolo, So 4.5.2024 14:30

FK Robstav2
PFA4

SK Slavia Praha B

19. kolo, St 1.5.2024 17:00

PFA0
SK Slavia Praha B5

PFA

24. kolo, So 27.4.2024 10:30

SK Dyn. Č. Budějovice ..1
PFA3

FK Loko Vltavín

23. kolo, Ne 21.4.2024 17:00

PFA0
FK Loko Vltavín1

SK Újezd Praha 4

Příprava., So 20.07 10:00

PFA
SK Újezd Praha 4

SK Sparta Kolín

Příprava., So 27.07 10:00

PFA
SK Sparta Kolín

SK Sokol Brozany

Generálka., So 03.08 10:30

PFA
SK Sokol Brozany

SK Petřín Plzeň

1. kolo, Ne 11.08 17:00

PFA
SK Petřín Plzeň

Svátek fotbalu ovládli žáci z Davle, většinu tvořili hráči PFA

Svátek fotbalu ovládli žáci z Davle, většinu tvořili hráči PFA

Mimořádný úspěch vybojovali mladí fotbalisté ze Základní školy Davle. Vyhráli totiž ve své kategorii Svátek fotbalu, finálový turnaj 25. ročníku prestižního dětského fotbalového turnaje McDonald´s Cup! Vítěznou davelskou školu v McDonald´s tvořili převážně kluci z PFA.

Pro děti z davelské školy nešlo o první finálový úspěch. Ovšem ti, kteří ho dosáhli naposledy, dnes už mají roky povinné školní docházky dávno za sebou. "Je tomu téměř dvanáct let, kdy jsme se také s velmi silným ročníkem 2000 a 2001 probojovali na Svátek fotbalu, tenkrát v Teplicích a bylo z toho obrovské překvapení, kdy se psalo Zázrak z Davle to dotáhl až do finále McDonald´s Cupu. Naše cesty tenkrát skončily těsně pod vrcholem, ale druhé místo bylo něčím neuvěřitelným. Říkal jsem si, že to už nejde nikdy ničím překonat," vypráví Lukáš Mráz, trenér týmu.

Jeho mladí svěřenci prošli suverénně krajským kolem, takže medailové ambice na Svátku fotbalu určitě byly na místě. "Věděli jsme, že máme letos opravdu silný tým, vždyť jen to, že jsme na krajském finále v obrovské konkurenci nedostali ani jeden gól, bylo příslibem, že by to mohlo dobře dopadnout," říká.

Na otázku, jakou měl finálový turnaj McDonald´s Cupu úroveň bez váhání odpovídá: "Obrovskou!" a pokračuje: "Při klubových zápasech pracuje trenér s nějakým kádrem, o němž ví, jakou má kvalitu a s tou reprezentuje svůj tým. Ovšem na sportovních školách bývá velká směs hráčů z různých velkých klubů a když se k sobě vyberou ti nejlepší z nich, tak to bývá velmi silné mužstvo. Fotbal na tomto finálovém turnaji měl prostě opravdu parametry toho nejlepšího republikového výběru."

Po úspěšném vystoupení v základní skupině prošly davelské děti ve čtvrtfinále přes brněnský tým ZŠ Hudcova (3:2), v semifinále si poradily se soupeři ze Šumperka (2:0) a v boji o zlaté proti Rychovu nad Kněžnou platil po závěrečném hvizdu stav 1:1 a o šampionech rozhodl penaltový rozstřel (4:3).

"Musím říct, že finále bylo asi našim nejslabším vystoupením ze všech vyřazovacích bojů. Bylo vidět, že jak nám, tak i soupeři už po dvou náročných dnech nezbývalo moc sil, a tak to bylo spíše takzvaně na morál. Nakonec se šťastným koncem pro nás," usmívá se Lukáš Mráz.

Jeho parta si užívala celou cestu turnajem, až na jeho samotný vrchol. "Děti to intenzivně prožívaly. Od okrskových kol přes okresní a krajské finále až do Hradce kluci předváděli stále stejně kvalitní výkony a prostě si šli za svým cílem. Často na nich byla vidět nervozita, ale myslím, že nám pomohlo, že v každém utkání se nám podařilo vstřelit branku jako první a tím vždy vše z kluků spadlo," přibližuje vítěznou cestu za zlatým pohárem a medailemi.

Základ davelského týmu tvoří kluci z Povltavské fotbalové akademie, která působí i přímo na škole a Lukáš Mráz je vedle funkce učitele tělocviku na základní škole rovněž šéftrenérem mládeže tohoto klubu. Pouze dva hráče měl z jiného týmu, jednoho ze Sparty a jednoho z Bohemky.

Jednoznačně odmítá chválit jedince, ví, že úspěch byl prací celého týmu. "Určitě nevyslovím žádné konkrétní jméno, bylo by to hrozně nefér, byla to prostě týmová práce a těch zápasů od okrskového kola až do finále bylo velmi mnoho. Jednou se dařilo tomu, podruhé zase někomu jinému a to nás dostalo až na úplný vrchol. Pro mě byli tahouni všichni kluci. Teď jsou mistři a uvidíme, jak svou kvalitu zúročí do budoucna," neskrývá nadšení z výkonu svých hráčů.

Pro Lukáše Mráze, mladé fotbalisty, davelskou školu i klub Povltavské FA jde o veliký úspěch. "Opravdu mimořádný," přiznává kouč. "Rád bych poděkoval trenérským kolegům Rudovi a Martinovi, bez kterých bych byl v některých fázích turnaje bezradný," směje se.

Základní školy Davle, vítězové McDonald´s Cupu."Obrovský dík patří i všem rodičům, kteří v tomto roce posbírali opravdu mnoho absencí na svých pracovištích, aby doprovodili kluky na všechny ty kvalifikační kola, nám trenérům byli velkou oporou a pro kluky vytvořili vždy parádní a přátelskou atmosféru. V neposlední řadě samozřejmě i vedení a kolegům z naší úžasné školy v Davli, velká podpora od nich byla po celou dobu. Myslím, že finálový zápas, který vysílala živě televize si užila nejen paní ředitelka přímo na stadionu, ale i kolegové s dětmi ve třídách u obrazovek. Stejně tak cítíme podporu od samotné obce, která sport ve škole i v Davli velmi podporuje," pokračuje ve slovech díků.

Ty nejzásadnější ale míří přímo do jeho týmu. "Největší poděkování a poklonu bych chtěl ovšem vyseknout hráčům, kteří zřejmě nejen mě připravili ten největší sportovní zážitek v trenérské i pedagogické kariéře. Díky kluci, jsme mistři," dodává s nadšením Lukáš Mráz.

Zdroj: Pražský deník (https://prazsky.denik.cz/) -> Článek ze zmíněného webu

Úspěšné tažení má za sebou ZŠ Davle z okresu Praha - západ, která po výborných výkonech zvítězila na celorepublikovém finále McDonald´s Cup. Jedním ze strůjců úspěchu byl i Lukáš Mráz, který v Davli učí tělocvik a je také šéftrenérem mládeže v Povltavské fotbalové akademii.

Máte s turnajem McDonald´s Cup nějaké zkušenosti?

Jednu zkušenost již máme. Před dvanácti lety jsme se také s velmi silným ročníkem 2000 a 2001 probojovali na Svátek fotbalu, jenž se konal v Teplicích a bylo z toho obrovské překvapení, kdy se psalo o tom, že zázrak z Davle to dotáhl až do finále McDonald´s Cupu. Naše cesta tenkrát skončila těsně pod vrcholem, ale druhé místo bylo něčím neuvěřitelným. Říkal jsem si, že to už nikdy nepůjde překonat.

S jakými ambicemi jste jeli na velké finále do Hradce?

Věděli jsme, že máme letos opravdu silný tým, vždyť jen to, že jsme na krajském finále v obrovské konkurenci nedostali ani jeden gól, bylo příslibem, že by to mohlo dobře dopadnout.

Jakou úroveň měl podle vás finálový turnaj?

Obrovskou. Při klubových zápasech pracuje trenér s nějakým kádrem, o němž ví, jakou má kvalitu a s tou reprezentuje svůj tým. Ovšem na sportovních školách bývá velká směs hráčů z různých velkých klubů, a když se k sobě vyberou ti nejlepší z nich, tak to bývá velmi silné mužstvo. Fotbal na tomto finálovém turnaji měl prostě opravdu parametry toho nejlepšího republikového výběru.

Jak moc děti prožívaly celou akci?

Myslím, že velmi intenzivně. Od okrskových kol přes okresní a krajské finále až do Hradce kluci předváděli stále stejně kvalitní výkony a prostě si šli za svým cílem. Často na nich byla vidět nervozita, ale myslím, že nám pomohlo, že v každém utkání se nám podařilo vstřelit branku jako první, a tím vždy vše z kluků spadlo.

Hrají vaše děti společně fotbal nebo jste namíchaní z různých týmů?

U nás ve škole v Davli působí Povltavská fotbalová akademie, takže většina dětí hraje právě za ní. Pouze dva hráči působí v jiném klubu a to ve Spartě Praha a Bohemians Praha.

Kdo všechno se na úspěchu podílel?

Určitě bych chtěl poděkovat mým trenérským kolegům Rudovi a Martinovi, bez kterých bych byl v některých fázích turnaje bezradný. Obrovský dík patří i všem rodičům, byli velkou oporou a pro kluky vytvořili vždy parádní a přátelskou atmosféru. V neposlední řadě samozřejmě i vedení a kolegům z naší úžasné školy v Davli, velká podpora od nich byla po celou dobu. Myslím, že finálový zápas, který vysílala živě televize si užila nejen paní ředitelka přímo na stadionu ale i kolegové s dětmi ve třídách u obrazovek. Stejně tak cítíme podporu od samotné obce, která sport ve škole i v Davli velmi podporuje. Největší poděkování a poklonu bych chtěl ovšem vyseknout hráčům, kteří zřejmě nejen mě připravili ten největší sportovní zážitek v trenérské i pedagogické kariéře.

Zdroj: OFS Praha západ

Tabulka

1. PFA 0 0:0 0
2. TJ Slovan Velvary 0 0:0 0
3. FC Chomutov 0 0:0 0
4. SK Petřín Plzeň 0 0:0 0
5. FK Příbram 0 0:0 0
6. FC Písek 0 0:0 0
7. FK Motoret Praha 0 0:0 0
8. FK Dukla Praha B 0 0:0 0
9. FK Admira Praha 0 0:0 0
10. Bohemins Praha 1905 B 0 0:0 0
11. FK Robstav 0 0:0 0
12. FK Loko Vltavín 0 0:0 0
13. FC Táborsko akademie 0 0:0 0
14. Sokol Hostouň 0 0:0 0
15. SK Dyn. Č. Budějovice B 0 0:0 0
16. FC Viktoria Plzeň B 0 0:0 0
17. TJ Jiskra Domažlice 0 0:0 0
18. XXX 0 0:0 0

Kompletní tabulka

Najdete nás na Facebooku

OBCE
Davle Hvozdnice Měchenice Štěchovice Slapy Bojanovice Buš Petrov

Počet návštěv: 140201
Posledních 30 dnů: 2771 | Posledních 7 dnů: 759 | Poslední den: 75

© 2024 PFA | Všechna práva vyhrazena | povltavskafotbalovaakademie@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne